Odbierz teraz bezpłatną poradę prawną, w zakresie Twojej szkody. Zostaw swój numer – oddzwonimy.

Możemy pomóc

samochód zastępczy … w sądzie – to nie jest problem! 1 opis stanu faktycznego

18 kwietnia 2016

auto zastępcze ... w sądzie to nie jest proste, ale to nie problemOk. Dawno nie pisałem, z uwagi na sprawy rodzinne! 🙂 Z powody tej przerwy, proponuje od razu konkretny temat. Bez wypełniaczy. Co zrobić jeżeli ubezpieczyciel nie chce zapłacić za auto zastępcze z OC sprawcy? Wiadomo – złożyć odwołanie. Niestety nie zawsze jest to skuteczne. Co wówczas? Do sądu! Ale zanim złożysz sprawę we właściwym sądzie gospodarczym, profesjonalnie przygotuj stan faktyczny. Zamiast nudnej teorii, proponuję czystą praktykę. Do roboty zatem 🙂 Poniżej przedstawiam krok po kroku, opis stanu faktycznego realnej sprawy o zapłatę za samochód zastępczy z OC sprawcy. Oczywiście dane osobowe zostały zmienione. W dniu 14 września 2012 r. w Warszawie Pani Katarzyna W. kierująca pojazdem marki Ford Focus 1.8, nr rej (należy podać numer rejestracyjny) nie zauważyła jadącej pojazdem marki Opel Corsa nr rej.: (należy podać numer rejestracyjny) Pani Magdaleny J., więc doszło do kolizji pojazdów. Pani Magdalena J. użytkowała pojazd służbowy, będący własnością ABC Sp. z o.o. Wobec braku jakichkolwiek wątpliwości co do sprawstwa szkody, Pani Katarzyna W. uznając swoją wyłączną odpowiedzia

6 stycznia 2016

WYNIK: nawet 6586 (słownie: sześć tysięcy pięćset osiemdziesiąt sześć zł). Taką największą kwotę – jednorazowo – wygenerowałem w ostatnich 2 wynajmując używany samochód latach stosując techniki prawne. Przeczytaj ten krótki list aby odebrać bezpłatny dostęp do wszystkich z nich.

Dziękuję Ci

Na wstępie dziękuję Ci za to, że zainteresowałeś się te

14 listopada 2015

odwołanieJak w tytule, piszemy odwołanie w sprawie z OC – wynajem. Do rzeczy:    

Warszawa, data dzienna 2015 r.

Imię i nazwisko

Nazwa ubezpieczyciela

adres

adres

data powstania szkody:

14 listopada 2015

gwarancja zapłaty przez ubezpieczyciela za auto zastępcze z oc sprawcy, czy to możliwe?Gwarancja zapłaty przez ubezpieczyciela za auto zastępcze z oc sprawcy, czy to możliwe?

14 listopada 2015

na jak długo można nająć auto zastępcze z OC tak aby było bezpiecznie?Na jak długo można nająć auto zastępcze z OC tak aby było bezpiecznie? Jak długo poszkodowany może użytkować auto zastępcze? Wydatki konieczne na wynajem samochodu zastępczego w rozumieniu orzecznictwa Sądu Najwyższego to czynsz najmu za pojazd zastępczy o zasadniczo podobnej klasie do pojazdu uszkodzonego albo zniszczonego, ustalony według stawki najmu obowiązującej na danym rynku lokalnym, który poszkodowany, zgodnie z treścią umowy najmu jest zobowiązany do spełnienia na rzecz wynajmującego, ażeby w okresie naprawienia szkody mógł korzystać z pojazdu zastępczego w takim zakresie, w jakim korzystał ze swojego pojazdu.

12 listopada 2015

Uwaga, liczba zmyłek nieograniczona!

zakaz zmyłek ubezpieczycieli. Auto zastępcze przysługuje nie tylko dla firm, nie tylko na 7 dni ale na czas naprawy!Sprawdź czy wyjaśnienia ubezpieczyciela w Twoje sprawie to nie zmyłka. Dzisiaj zajmę się podstawowymi zwodami ubezpieczycieli.

Technologiczny czas (naprawy)

Wyrokiem z dnia 4 lipca 2012 r. (w sprawie o sygn. akt V Ca 1175/12), Sąd Okręgowy w Warszawie wyjaśnił, że „Nie jest zatem uprawnione odnoszenie czasu naprawy pojazdu do czasu technologicznej restytucji. Tymczasem o czasie naprawy decyduje realny czas naprawy pojazdu w danym warsztacie wybranym przez klienta, na który wpływ ma m.in. rozkład czasu pracy, weekendowe przerwy w pracy, ilość zatrudnionych pracowników, przygotowanie stanowiska pracy gdy w warsztacie naprawiane są inne

10 listopada 2015

kilka słów o Compense. Jesteśmy dla poszkodowanych, wynajmujemy samochody zastępcze. Ale to nie wszystko. Potrzebujesz parasola (ochrony) ubezpieczeniowej?Compense kim jesteśmy? Kilka słów więcej 0 nas. Compense nie tylko wynajmuje samochody zastępcze z OC sprawcy, ale także  zapewnia komfort i bezpieczeństwo  poszkodowanym. Dodatkowo Compense dostarcza bezpłatną pomoc prawną w szczególności, jeżeli Ubezpieczyciel zaniża albo nawet odmawia wypłaty odszkodowania. Naszą misją jest uświadamianie poszkodowanych na polskich drogach w zakresie ich praw. Czy wiesz, że poszkodowany użytkujący auto nie starsze niż 6 lat może uzyskać dodatkowo do 10% wartości (utrata wartości handlowej).

10 listopada 2015

szok! auto zastępcze i adwokat dla poszkodowanego z OC sprawcyAdwokat lub radca prawny dla poszkodowanych? Tak! Compense nie tylko dostarcza samochód zastępczy z OC sprawcy, ale dba o komfort i bezpieczeństwo jako poszkodowanego. Ponadto Compense udziela bezpłatnej pomocy prawnej gdy Ubezpieczyciel zaniża albo nawet odmawia wypłaty odszkodowania. Nie walcz sam! Warto także pamiętać, że poszkodowany, który używa samochód nie starszy niż 6 lat może uzyskać dodatkowo do 10% wartości (utrata wartości handlowej).

7 listopada 2015

samochód zastępczy nie tylko dla firm. Hurra sukces osiągnięty kolejny szczyt na drodze do europeizacji polskiego prawa.Tak. Po wydaniu przez Sąd Najwyższy uchwały z dnia 17 listopada 2011 r., sygn. akt III CZP 05/11, nastąpiła zmiana w refundacji kosztów poniesionych na najem auta zastępczego z OC sprawcy w praktyce ubezpieczycieli. Teraz auto zastępcze przysługuje nie tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą czy firm ale dla osób fizycznych, także dla studentów dziennych. Bezpośrednio po wydaniu przez Sąd Najwyższy uchwały z dnia 17 listopada 2011 r. sygn. akt III CZP 05/11, w sprawie roszczeń poszkodowanych o zwrot kosztów zapłaty za najem samochodu zastępczego proces refundacji przez ubezpieczycieli tych wydatków się poszerzył dla osób, które zostały poniesione przez osoby użytkujące pojazdy dla celów prywatnych. Zaniechano odmowy uznania odpowiedzialności z tytułu kwalifikacji tego rodzaju szkody jako szkody majątkowej. Ubezpieczyciele zaakceptowali fakt, iż również osobom fizycznym, użytkującym auto do realizacji bieżą

7 listopada 2015

Nie daj się zrobić w konia ubezpieczycielowi. Zakład ubezpieczeń nie chce zapłacić za samochód zastępczy z OC sprawcyPoszkodowany nie ma wpływu na ubezpieczenie sprawcy szkody, a to od niego zależy jego uprawnienie do samochody zastępczego. Nie jeden z naszych klientów zdążył się o tym przekonać. Niestety dla naszego klienta pana Grzegorza i ubezpieczyciela – z polisy OC sprawcy przyszło skorzystać. O odszkodowanie w zakresie zapłaty za auto zastępcze z OC w wysokości 5 tysięcy złotych walczyliśmy prawie rok. Opisujemy tutaj historię, która dowodzi, że o swoje pieniądze opłaca zabiegać do końca. Smutna rzeczywistość pokazuje, że w wielu przypadkach ubezpieczyciel próbuje zniechęcić do tego poszkodowanych.Nasza działalność jak i praca Rzecznika Ubezpieczonych potwierdza, że obserwuje podobne przypadki, a przeciąganie spraw i kilkukrotne odmowy wypłaty ubezpieczenia są praktyką stosowaną przez ubezpieczycieli.  Zabierając głos w dyskusji wypada zachować rozwagę, unikając dróg na skrót prowadzących do uogólnień.  Nie sposób jednak nie

LiveZilla Live Chat Software