Odbierz teraz bezpłatną poradę prawną, w zakresie Twojej szkody. Zostaw swój numer – oddzwonimy.

Możemy pomóc

Bank i ubezpieczyciel – ostatnie instytucje, którym można wierzyć.

4 sierpnia 2015

Nie! kłamstwom Ubezpieczycieli (Copy)Zdecydowana większość Polaków uważa firmy ubezpieczeniowe za oszustów, twierdzi „Puls Biznesu” powołując się na wyniki badań przeprowadzonych przez prof. Dominikę Maison, psychologa z Uniwersytetu Warszawskiego. 85 proc. klientów twierdzi, że ubezpieczyciele wciskają im niepotrzebne i szkodliwe polisy, 70 proc. im kompletnie nie ufa, a 80 proc. uważa, że wykorzystują one swoją siłę w relacjach z klientami.
Eksperci oceniają, że złe oceny klientów to efekt wychodzenia na światło dzienne kolejnych afer związanych np. z funduszami kapitałowymi. Klienci walczą w sądach o odzyskanie pieniędzy, które stracili na ten produkt.
Na pociechę można dodać, że nie tylko polscy ubezpieczyciele są negatywnie oceniani. Podobnie jest w innych państwach europejskich, a najgorzej na największym rynku UE – w Wielkiej Brytanii, gdzie zaufanie do branży zostało kompletnie zniszczone przez aferę ze sprzedażą polis dodawanych do produktów bankowych. Jej efektem było 700 mld funtów odszkodowań wypłaconych przez banki (źródło money.pl).
Czy praktyka likwidacji szkód komunikacyjnych w tym z OC sprawcy potwierdza odczucia Polaków? Niestety tak. Bardzo często Ubezpieczyciele odmawiają zapłaty za samochód zastępczy z OC sprawcy co do zasady, obarczając poszkodowanych nadmiernymi obowiązkami dokumentowania swoich potrzeb, lub przerzucają na nich konsekwencje swojej zwłoki w postępowaniu likwidacyjnym. W jednej z ostatnich spraw ubezpieczyciel wypłacił jedynie niewiele ponad trzysta złotych za 3 dni najmu pojazdu zastępczego. Niestety jest to firma z ósemki największych graczy na polskim rynku. Dopiero odwołanie i przed-sądowe wezwanie do zapłaty poparte twardymi argumentami i mocnymi dowodami „pozwoliło” zmienić ubezpieczalni decyzję i dopłacić za pozostałe 57 dni najmu pojazdu zastępczego z OC sprawcy. Na szczęście to jedna z tych „gorętszych spraw”, która będąc wyjątkiem potwierdza naruszenia praw poszkodowanych przez firmy ubezpieczeniowe.

Comments

comments

Leave a Comment

CommentLuv badge
LiveZilla Live Chat Software