Odbierz teraz bezpłatną poradę prawną, w zakresie Twojej szkody. Zostaw swój numer – oddzwonimy.

Możemy pomóc

Czy opłaca się ubezpieczycielom obniżać odszkodowania?

4 sierpnia 2015

Stop kłamstwom Ubezpieczycieli . Samochód zastępczy z oc sprawcy; auto zastępcze z OC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania?

Ile osób się odwołuje w sprawach odszkodowawczych w tym o zapłatę za samochód zastępczy? Sporo. Dlaczego? Odwołanie sporządza się w zwykłej formie pisemnej. Jest wiele artykułów i bezpłatnych wzorów w internecie, także na stronie Rzecznika Ubezpieczonych. To proste, ale proporcjonalnie skuteczne. Ubezpieczyciel nie zmienia decyzji, więc idziemy do Sądu.

Ile osób idzie do sądu? Z pewnością dużo mniej niż osób odwołujących się. Skierowanie sprawy na drogę sądową wiąże się już z wieloma barierami. Pierwsza bariera to wiedza.  Sporządzenie pozwu, który będzie miał szansę na sukces, będzie zawierał należycie opisane dowody, uwzględni meandry procedury cywilnej tak aby zminimalizować ryzyka przegranej nie jest już takie łatwe.  Kolejną barierą są finanse, bowiem złożenie pozwu wiąże się z poniesieniem kosztów sądowych, opłaty od wniesienia powództwa, opłacenia profesjonalnej pomocy prawnej itp. Bariera emocjonalna jest związana z przewlekłością procedury cywilnej. Z pewnością sprawa o zapłatę w polskim sądzie w ciągu roku może się nie zakończyć. 

Ile osób powołuje biegłego? Mniej jeszcze mniej. Można by tu przywołać wspomniane wyżej bariery.

Ile więc Ubezpieczyciele oszczędzają? Praktyka masowego i powszechnego zaniżania odszkodowań pokazuje, że sporo.

Ubezpieczyciel przegrywa sprawę w sądzie. Ile zapłaci więcej? W zasadzie nie wiele. Oprócz kwoty odszkodowania ubezpieczyciel będzie musiał pokryć koszty odsetek i kosztów sądowych stronie wygrywającej. W praktyce to niewielkie koszty. Przy każdej sprawie na 1000 zł będzie to około 100 zł odsetek i 300 zł kosztów sądowych. Więc się opłaca.

Comments

comments

Leave a Comment

CommentLuv badge
LiveZilla Live Chat Software