Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w bloku – poradnik

W chwili obecnej, większość wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w naszym kraju, jest ubezpieczone. Kłopot właścicieli mieszkań polega wyłącznie na tym, że zazwyczaj, protekcja, którą zapewniają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli prywatnych mieszkań. Warto też rozważyć zakup indywidualnego ubezpieczenia nieruchomości, dlatego, że, polisy ubezpieczeniowe, jakie są wliczone w czynsz, są stanowczo gorszą opcją dla ofert, jakie prezentujemy w naszej agencji.

Po co potrzebujemy ubezpieczenia?

Głównym elementem, który powinniśmy mieć na uwadze poszukując lepszego zabezpieczenia mieszkania w bloku, jest aspekt protekcji. Ubezpieczenia, jakie mają spółdzielnie lub wspólnoty, umożliwiają odbudowanie a także reperację głównych elementów stałych budynku a także części łącznych pomieszczenia, innymi słowy klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest okoliczność, jak pożar czy wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W takim razie szkody poniesione przez posiadaczy lokali pozostaną pokryte z polisy OC wspólnoty czy spółdzielni.
Jednakże w zabezpieczeniach, które mają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takowych przypadków, w których to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za szwank w mieszkaniu prywatnym jest jednak bardzo niewiele. A gdy już się przydarzy tak, że ubezpieczenie kupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, chroni interesy różnych posiadaczy mieszkań, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie niskie. Z tego powodu, każdy właściciel mieszkania, ma obowiązek sam zagwarantować sobie protekcję wykupując najciekawsze zabezpieczenie lokalu, które będzie miało najszerszy zakres zabezpieczenia z możliwych.

Co nam daje ubezpieczenie

Aspekt asekurowania, odnoszący się do wspólnoty, bazuje na  kluczowych ryzykach i nie zapewnia doraźnej pomocy dla poszkodowanych. Podpisując u nas propozycję indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, dostają Państwo w standardzie rozległy pakiet usług Assistance. W ten sposób, jak mieszkanie nie nadaje się do korzystania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina ma prawo liczyć na rozmieszczenie w hotelu aż do 90 dni albo nawet transport ocalałego mienia do wyznaczonego miejsca.
Reasumując, co powinno obejmować najkorzystniejsze ubezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja całej rekompensaty krzywd w lokalu, na wypadek jeżeli spółdzielnia czy też wspólnota nie zadbała o całkowitą ochronę dla budynku, w jakim rezydujesz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie zabezpieczenia wszystkich fragmentów nieruchomości (nie zaledwie murów, ale dodatkowo wyekwipowania: wykładzin podłogowych, instalacyj sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot wydatków wyszukiwania przyczyny szkody, kiedy nie wiadomo skąd np. cieknie woda;
·    pomoc w trudnych okolicznościach – np. zakwaterowanie w hotelu w przypadku zniszczenia lokalu albo nawet pomoc hydraulika, jeżeli pękła uszczelka;
·    gwarancja właściwych relacji z sąsiadami, na wypadek krzywd spowodowanych w ich mieniu – na przykład zalanie sufitu lub naruszenie zaparkowanego samochodu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona akceptowana przez banki, kiedy Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Bez wątpienia, że trafne zabezpieczenie mieszkania nie jest kwestią łatwą. Opłaca się poświęcić nieco czasu na wyszukanie godniej oferty dlatego, że można wyszukać perełkę dla siebie – czyli duży zakres zabezpieczenia w interesującej kwocie. Zalecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki któremu policzymy Państwu umowę z dodatkowym upustem cenowym, sięgającym nawet 50% ceny ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą ofertę.