Ubezpieczenie samochodu na raty

Na dziś dzień możesz sfinansować nabycie swojego auta na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, jednakże będzie współwłaścicielem auta dopóki nie spłacisz zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank udziela ci pożyczki bez nadzwyczajnych warunków. Od samego początku jesteś jedynym właścicielem samochodu.
Zależnie od tego, na jaki wariant kredytu się zdecydujesz, będziesz zobligowany odszukać właściwe ubezpieczenie AC.

Auto z kredytem samochodowym
Gdy posiadasz kredyt samochodowy, to na pewno zapisy w dokumencie nakładają na ciebie obowiązek nabycia ochrony Auto-casco. Musi ono stosownie zabezpieczać samochód, a ilość prawdopodobnego odszkodowania powinna pokryć wysokość rat, które zostaną do spłaty, czyli musisz wyszukać polisę z rozległym zakresem.
Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, zwróć uwagę szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia. Jeżeli samochód jest nowy z salonu, masz możliwość ubezpieczenia go na taką sumę, jaka jest na fakturach. Przydatne będą też zapisy, które zapewnią, iż w sytuacji straty samochodu w początkowym roku zabezpieczenia, uzyskasz refundację jego wartości z dnia kupienia.
•    Brak amortyzacji. Dużo towarzystw uwzględnia amortyzację, nawet w sytuacji aut całkowicie nowych. Kiedy nie chcesz dopłacać do naprawy pojazdu w razie jego naruszenia, dokładnie skontroluj zapisy umowy AC.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to norma, a w przypadku, jeśli masz nowy pojazd to niesłychanie ważne. Naprawa w ASO zapewnia utrzymanie gwarancji na samochód i wykonanie każdych prac odpowiednio ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach orginalnych, bo to, iż wybrałeś reperację w ASO nie oznacza, że do jej wykonania zostaną użyte oryginalne części. Skontroluj zapisy w polisie, gdyż wykorzystanie części orginalnych jest istotne w przypadku, gdy twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. W sytuacji, gdy będziesz posiadać możliwość wyboru takiej opcji, warto się na nią zdecydować. Tym sposobem w razie zniszczenia albo nawet kradzieży auta, zakład ubezpieczeń spienięży ci zadośćuczynienie w wysokości wartości pojazdu w dniu jego kupienia.
Miej na uwadze, iż zakupująć polisę powinieneś oznakować na niej cesję. Dzięki temu w razie zniszczenia czy też przywłaszczenia pojazdu, odszkodowanie pozostanie dostarczone do banku i pokryje dalsze koszty kredytu.

Auto w kredycie na samochód
Jeżeli zdecydowałeś się na kredyt na pojazd i poza samą wierzytelnością nie masz innych zobowiązań wobec banku, masz możliwość samodzielnie zdecydować jak ubezpieczyć swoje cacko i czy w ogóle to uczynić. Nie posiadasz żadnego warunku, jednak warto, iżbyś rozważył nabycie Auto-casco, nawet jeżeli samochód nie był bardzo drogi, a twój dług jest nieznaczny.
Dzięki korzystnie dobranej umowie Autocasco, jeśli utracisz auto w stłuczce czy w rezultacie złodziejstwa, spieniężone przez zakład ubezpieczeń naprawienie szkody, będzie mogło uregulować resztę pożyczki w banku. Nie pozostaniesz więc bez pojazdu i z zadłużeniem.
Przy doborze dodatkowego ubezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia, bowiem rozmaite ubezpieczalnie mogą określić wartość auta  na różnorodne sumy.
•    Naprawę w warsztacie. W sytuacji pojazdów używanych ich właściciele przeważnie posiadają do wyboru opcję ich naprawy w warsztacie albo na bazie kosztorysu. Jeśli wybierzesz alternatywę „warsztat”, twoje auto pozostanie naprawione w wybranym zakładzie bezgotówkowo. Po prostu po szkodzie odstawisz je do wskazanego przez zakład ubezpieczeń mechanika, a później zabierzesz po naprawie. Ubezpieczyciel zajmie się rozliczeniem reperacji bezpośrednio z zakładem naprawczym.